MARDİN ÖMERLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Adnan ÇIFTÇI'nin 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı İkinci Ara Tatil Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Adnan ÇIFTÇI'nin 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı İkinci Ara Tatil Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sn. Adnan ÇİFTÇİ'nin 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı İkinci Ara Tatil Mesajı

Kıymetli Meslektaşlarım,

            Bildiğiniz üzere 2022-2023 yılının ikinci dönemi, maalesef yaşanan afet nedeniyle büyük burukluklar ile başladı. Sizler evlerinizde, okullarınızda, memleketlerinizde, afetin yaşandığı ve etkilediği şehirlerimizde; öğrencilerimizin daha iyi, daha güvende hissederek eğitim öğretim faaliyetlerinden en üst düzeyde verim almaları için sürekli gayret ettiniz.

            Gönüllü olarak gittiğiniz deprem bölgelerinde hem arama kurtarma çalışmalarına katıldınız hem de eğitim-öğretimin devam etmesi için çalıştınız. Öte yandan öğrencilerimiz ve velilerimiz için psikososyal destek çalışmalarında aktif olarak rol aldınız. Her zamanki gibi öğretmen olmanın onurunu ve gururunu bizlere yaşattınız. Sizlere tüm fedakârlıklarınız için canıgönülden teşekkür ediyor; hâlâ sahada aktif olarak çalışan tüm gönüllü öğretmenlerimize kolaylıklar ve muvaffakiyetler diliyor; mübarek Ramazan Bayramınızı şimdiden  tebrik ediyorum.

Saygıdeğer Velilerimiz,

            Bu sene hüzünle başladığımız eğitim-öğretimin ikinci döneminde, ara tatil bugün itibariyle başlıyor. Bu kısa molada, evlatlarımızı sizlere emanet ediyoruz. Dinlenmenin ve ailece vakit geçirmenin onarıcı ve iyileştirici gücünü, 24 Nisan Pazartesi günü okullar açıldığında tüm öğrencilerimizin üzerinde görmek istiyoruz. Siz değerli velilerimizin Ramazan Bayramı'nı şimdiden tebrik ediyor ve evlatlarımızla hoşça vakit geçireceğiniz güzel bir tatil dönemi temenni ediyorum.

Sevgili Öğrencilerimiz,

            İkinci döneme kısa bir ara vererek sizin dinlenmenizi umuyoruz. Bu kısa tatil döneminde bir yandan dinlenirken bir yandan da yeni yaşantılar deneyimlemenizi, daha önce okumadığınız kitapları okumanızı, yeni ve anlamlı filmeler izlemenizi, bol bol yürüyüş ve spor yapmanızı, oyunlar oynamanızı yani kısacası birbirinden farklı sosyal aktiviteler gerçekleştirerek çevrenizle birlikte öğrenmeye de devam etmenizi istiyoruz. Tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize güzel bir tatil dönemi diliyorum.

Cumhuriyet Mah. Hürriyet Caddesi No24 Hükümet Konağı 4.Kat - 0 482 541 30 20

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.